WIJ ZIJN een interconfessionele school voor havo, vwo en gymnasium

met daarnaast een afdeling voor tweetalig onderwijs (TTO)

De Romeinen op bezoek

Dinsdag 10 april zijn de eersteklassers met Antieke Cultuur op excursie geweest naar het Castellum Hoge Woerd bij Utrecht, op de plaats waar in de tweede eeuw na Christus een Romeins legerkamp heeft gestaan.

De leerlingen bekeken er een nagebouwde wachttoren aan de uiterste noordgrens van het uitgestrekte Romeinse rijk, kregen een museumrondleiding gegeven door een oud-leerling en oud-docent van het Hofstad Lyceum, en speelden een Romeins vlaggenseinspel.

In de middag, terug op school, vertelde een echte Romein genaamd Cordvs Corbvlo ze alles over het dagelijks leven van de Romeinen, en kookten ze vier Romeinse gerechten onder leiding van zijn vrouw Romilia. Het was een mooie middag!

 

 

 

 
hofstad_lyceum_0
hofstad_lyceum_8
hofstad_lyceum_1
hofstad_lyceum_4
hofstad_lyceum_3
hofstad_lyceum_5
hofstad_lyceum_6