WIJ ZIJN een interconfessionele school voor havo, vwo en gymnasium

met daarnaast een afdeling voor tweetalig onderwijs (TTO)

Grieks-Romeins diner

Afgelopen maandag vond wederom het traditionele Grieks-Romeinse diner plaats voor de bovenbouwleerlingen van het gymnasium. In de kantine werden gerechten geserveerd uit misschien wel het oudste kookboek ter wereld: Marcus Gavius Apicius' De Re Coquinaria ("Over Kookzaken"), daterend uit de eerste eeuw na Christus! 

De vierdeklassers hadden de ingrediënten voor de gerechten op de Haagse Markt gekocht. Na een quiz over de Klassieke Oudheid en een grappige sketch konden de in toga gehulde leerlingen zich tegoed doen aan typisch Romeinse gerechten als kipragout, appelstoofschotel en honingcake. De ochtend erna hing er in de kantine nog een vage knoflooklucht ...

 
hofstad_lyceum_0
hofstad_lyceum_8
hofstad_lyceum_1
hofstad_lyceum_4
hofstad_lyceum_3
hofstad_lyceum_5
hofstad_lyceum_6