WIJ ZIJN een interconfessionele school voor havo, vwo en gymnasium

met daarnaast een afdeling voor tweetalig onderwijs (TTO)

Bezoek aan Unesco-stad Trier

Op vrijdag 22 april vertrokken de tweede en derde klassen gymnasium naar de prachtige stad Trier in Zuid-Duitsland.

Daar hebben de leerlingen een aantal gebouwen uit de Romeinse tijd bekeken, zoals de beroemde Porta Nigra, de Basilica van Constantijn, de Kaiserthermen en het Amphitheater. Dit zijn gebouwen die op de Unesco Werelderfgoedlijst staan en voor leerlingen van een Unesco-school was dat natuurlijk erg interessant. 's Avonds in de jeugdherberg was er een spannende quiz, gepresenteerd door meneer Van Eyk. De volgende ochtend was er eerst een rondleiding door het Landesmuseum, waar de leerlingen niet alleen een gouden muntenschat van vijf miljoen Euro bij elkaar zagen, maar ook veel prachtige Romeinse mozaïeken, fresco's en beelden.

Op de terugweg naar Nederland werd nog gestopt bij de grotten van Han in België. Met het treintje gingen de leerlingen naar de grot, waarna ze een rondwandeling door de schitterende druipsteengrot maakten. Om 19:00 uur kwam de groep gymnasiasten weer aan in Den Haag.

 
hofstad_lyceum_0
hofstad_lyceum_8
hofstad_lyceum_1
hofstad_lyceum_4
hofstad_lyceum_3
hofstad_lyceum_5
hofstad_lyceum_6